Vyhledávání na této stránce není aktivní.

Církev a stát 2021

15. září 2021

 

Dovolte, abychom Vás pozvali na letošní ročník konference Církev a stát. Stejně jako v minulosti i letos pořádáme konferenci ve spolupráci se Společností pro církevní právo. 

Letos konference pokryje několik témat. V první řadě prodiskutujeme ústavněprávní, konfesněprávní i správněprávní otázky spojené s činností náboženských společenství ve zdravotnictví a v dopravních sítích (zejména na železnici). 

Jak opakovaně připomněl Ústavní soud, nutným předpokladem pro působení církví ve společnosti je majetkové vyrovnání se státem. Ve druhé polovině konference se tak zaměříme na praktické problémy realizace majetkového vyrovnání. 

Budeme rádi, pokud s námi o těchto tématech přijdete diskutovat na další ročník konference Církev a stát, který se koná 15. září 2021 v budově Právnické fakulty Masarykovy univerzity, Veveří 70 Brno. 

Přihlášky účastníků bez aktivního vystoupení přijímáme prostřednictvím Konferenčního systému PrF MU, a to do 8. září 2021. 

Zájemci o aktivní vystoupení se přihlásí prostřednictvím Konferenčního systému PrF MU do 31. srpna 2021, kdy je nutno vložit název zamýšleného příspěvku. 

Z konference bude zpracován recenzovaný sborník příspěvků. Úplnou verzi příspěvku je třeba vložit do konferenčního systému do konce září 2021. 

Konferenční poplatek se nevybírá. 

Kontakt: cirkevastat@law.muni.cz 

Na shledanou se těší organizátoři
Jaroslav Benák a Kateřina Šimáčková
Katedra ústavního práva a politologie 
Právnická fakulta Masarykovy univerzity, Brno 

Spolupořadatel konference 

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.