Vyhledávání na této stránce není aktivní.

Církev a stát 2020

17. září 2020

 

Dovolte, abychom Vás pozvali na letošní ročník konference Církev a stát. Stejně jako v minulosti i letos pořádáme konferenci ve spolupráci se Společností pro církevní právo.

Letos konference pokryje dvě témata. V první řadě prodiskutujeme ústavněprávní, konfesněprávní i správněprávní otázky spojené s činností náboženských společenství u policie. Vzácným hostem bude pan Jiří Ignác Laňka, který má velkou zásluhu na nedávném uzavření dohody o podmínkách vzniku a působení duchovní služby v prostoru Policie České republiky a ostatních bezpečnostních sborů.

Ve své druhé polovině se konference zaměří na aktuální téma realizace náboženské svobody v mimořádných stavech souvisejících s reakcemi států na šíření koronaviru. Vystupující shrnou, jaký měla přijatá mimořádná opatření dopad v různých situacích (zákazy veřejných bohoslužeb, kategoriální pastorace v nemocnicích, věznicích apod.) a v různých státech.

Budeme rádi, pokud s námi o těchto tématech přijdete diskutovat na další ročník konference Církev a stát, který se koná 17. září 2020 v budově Právnické fakulty Masarykovy univerzity, Veveří 70 Brno.

Přihlášky účastníků bez aktivního vystoupení přijímáme prostřednictvím Konferenčního systému PrF MU, a to do 10. září 2020.

Zájemci o aktivní vystoupení se přihlásí prostřednictvím Konferenčního systému PrF MU do 31. srpna 2020, kdy je nutno vložit název zamýšleného příspěvku.

Z konference bude zpracován recenzovaný sborník příspěvků. Úplnou verzi příspěvku je třeba vložit do konferenčního systému do konce září 2020.

Konferenční poplatek se nevybírá.

Kontakt: cirkevastat@law.muni.cz

Na shledanou se těší organizátoři 
Pavel Molek, Kateřina Šimáčková a Jaroslav Benák
Katedra ústavního práva a politologie 
Právnická fakulta Masarykovy univerzity, Brno

Spolupořadatel konference 

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.